Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда
Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда
Blog Article
и от стара дървесина. По принцип формирането на нови рамена и кордони става бавно на етапи, защото по-късите кордони по-добре се гарнират и по-лесно се поддържат.
Машината може да се агрегатира с отклоняващи секции и работни органи за едновременна обработка на вътрередовите пространства. Акцентът при тази машина е използването на плоскорезни работни органи, с които се премахва плужната обработка, т.
На първо място един новак трябва да знае времето, когато е възможно да се извърши резитба.
В миналото в много винарски региони, лозите са били отглеждани без подпиране. Този метод обаче се е доказал като нерентабилен, понеже са били нужни множество операции по превръзване на растенията на плитки, за да не се прекършват от вятъра и падат на земята.
Ако добивът по количество и качество е задоволителен и растежната сила на лозите е нормална, натоварването на лозите се запазва същото, както през предшестващата година; в случай, че лозите имат буен растеж натоварването се увеличава с повече плодни очи.
В сравнение с култиваторите и дисковите брани, те значително по-добре раздробяват почвата и заравняват обработената повърхност.
Сред значимите фактори за присаждането са и метеорологичните условия в деня на работа. Добре е да се работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.
От своя страна тази промяна е причина за съществени промени в технологията на почвообработката. Премахва се плужната обработка на почвата, а се прилага плоскорезна разрохкваща обработка и затревяване на междуредията.
При двата метода на съхранение, джибрите, съдът и мястото около него се поръсват с дървесна пепел. Добре съхранените джибри от червено грозде придобиват червен цвят, а белите сортове – зеленикав.
Не е възможно да се поднови короната, когато се появи сокотечението. През пролетта резитбата на стари лози трябва да се прави преди пъпките да набъбнат.
Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при наличието на много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орният слой и се влошава водно-въздушният режим на почвата.
Редно е да се знае, че когато използваме калем, тогава трябва задължително да имаме качествена подложка. Важно общо условие за подложките е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избираме подложка, трябва да имаме предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.
Принципите за поддържането им са същите, както при формировката подобрен и стъблен Гюйо, които важат за всяка смесена резитба с лозя чепове и плодни пръчки.
Разработване на стари лозя и обработване на ниви Фирма " ТИ енд ТИ " ООД предлага услугата разработване на стари лозя и изоставени ниви до състояние за сеитба.